آشنایی با لباس کارهای رستورانی و کیفیت آنها

لباس کارهای رستورانی

امروزه بسیاری از افراد هستند که علاقه مند به خرید لباس کارهای رستورانی هستند ولی آشنایی کاملی با این لباس ها ندارند و هیچ گونه اطلاعاتی را نیز در خصوص این لباس ها ندارند. این موضوع باعث می شود تا افراد در زمان خرید این لباس ها با مشکلات زیادی رو به رو شوند. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره لباس کارهای رستورانی و ویژگی های آنها صحبت کنیم و اطلاعاتی را در خصوص این موضوع برای شما بیان کنیم. بنابراین اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد آشنایی با این لباس ها را دارید با ما در این مطلب همراه باشید.

اهمیت کیفیت لباس کارهای رستورانی

فرض کنید که وارد محیط یک رستوران شده اید، بدون شک لباس های یکدست کارکنان که هر گروه از آنها مانند پیشخدمت، آشپز و …. لباس های مخصوص خود را پوشیده اند می تواند زیبایی و جذابیت رستوران را به میزان زیادی برای شما بیشتر کند. امروزه لباس کارهای مختلفی برای رستوران ها طراحی شده است که تهیه کردن آنها می تواند برای صاحبان رستوران ها مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. کیفیت این لباس ها کارها از چند جهت اهمیت دارد. اول این که کیفیت لباس کارهای رستورانی می تواند نشان دهنده اهمیت زیاد محیط کار برای صاحب رستوران باشد و باعث رضایت مشتریان باشد. علاوه بر این از نظر اقتصادی نیز کاملا به صرفه است و در کنار تمامی این موارد رعایت کردن نکات بهداشتی با استفاده از لباس های با کیفیت ساده تر است.

لباس کارهای رستورانی

لباس کار پیشخدمت در رستوران

پیشخدمت و سر پیشخدمت از جمله مهم ترین اشخاصی هستند که با مشتریان در ارتباط هستند و به همین علت نیز توجه زیادی باید به لباس آنها داشته باشید. به همین علت است که لباس این گروه از کارکنان باید کاملا با سایر کارکنان تفاوت داشته باشد و متمایز باشد. معمولا لباس کلاسیکی که برای پیشخدمت و سر پیشخدمت طراحی می شود شامل پیراهن، شلوار و جلیقه است که امروزه در بسیاری از رستوران ها می توانید این لباس ها را مشاهده کنید. نکته دیگر این است که در برخی از رستوران ها از پاپیون نیز برای یقه لباس پیشخدمت ها استفاده می شود. به عنوان یک نکته مثبت دیگر شما می توانید لباس کار سر پیشخدمت را متفاوت با پیشخدمت در نظر بگیرید تا تفاوتی را میان این دو ایجاد کنید.

لباس کار پیشخدمت در رستوران

لباس کار آشپز و سرآشپز رستوران

سرآشپزها در رستوران از نقش بسیار مهمی برخوردار هستند و لباس آنها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. از آنجایی که سرآشپز به صورت مستقیم با غذای رستوران در ارتباط است لباس آن باید به شکلی باشد که پرز ندهد و در نتیجه باعث کثیف شدن غذا نشود. یکی از نکات مهمی که باید درباره لباس سر آشپز بدانید این است که لباس سرآشپز باید کاملا منحصر به فرد باشد و با سایر آشپزها تفاوت داشته باشد. سایر آشپزها نیز می توانند لباس های آشپزی داشته باشند که شامل پیراهن آشپزی، کلاه آشپزی و شلوار کار است. دقت داشته باشید که بهتر است سرآشپز هر رستوران یک دست لباس آشپزی مخصوص نیز برای خود داشته باشد.

لباس کار آشپز و سرآشپز رستوران

لباس کارهای رستورانی برای نیروهای خدماتی رستورانی

هر رستوران دارای نیروهای خدماتی مخصوص خود است که وظایف خاصی را در رستوران بر عهده دارند و به همین علت نیز باید با سایر نیروهایی که در رستوران فعالیت می کنند تمایز داشته باشد. این لباس کارهای رستورانی معمولا به شکل لباس های خدماتی در محیط های دیگر طراحی می شوند و در عین حال نیز باید کیفیت بالایی داشته باشند. نیروهای خدماتی از آنجایی که با مواد شیمیایی برای شست و شو درگیر هستند نیازمند این هستند که لباس هایشان به صورت مرتب شست و شو داده شود. به همین علت شما باید توجه زیادی به کیفیت لباس کارهای رستورانی برای نیروهای خدماتی داشته باشید چرا که در صورت پایین بودن کیفیت این لباس کارهای رستورانی ممکن است در اثر شست و شوی زیاد خیلی سریع خراب شوند.

 

ببینید:

لباس کار رستورانی سرآشپزی مشکی

لباس کار رستورانی آستین کوتاه قرمز

به این محصول امتیاز بدید